Badania rynku budowlanego

 

Jesteś przedsiębiorcą działającym w ramach branży budowlanej? Chciałbyś dotrzeć do nowych grup klientów oraz zwiększyć osiągane zyski? Koniecznie rozważ więc możliwość realizacji badania rynku budowlanego. Pomiar przeprowadzony przez profesjonalną firmę badawczą pozwoli Ci pozostawić konkurencję daleko z tyłu!

Jakie korzyści zapewnia wykonanie badania rynku budowlanego?

Analizy rynku dotyczące branży budowlanej są prowadzone w celu uzyskania cennych wniosków dotyczących między innymi zachowań i preferencji konsumenckich, a także nieuświadomionych przez klientów potrzeb. W ramach badania marketingowego możliwe jest wyodrębnienie kilku segmentów, co pozwala następnie skierować przekaz marketingowy do właściwych grup odbiorców.

Badanie rynku budowlanego stwarza także możliwość zweryfikowania świadomości oraz postrzegania oferowanych marek – także na tle produktów oferowanych przez konkurencję. Zdołasz dzięki temu zidentyfikować również najbardziej efektywne metody dystrybucji oraz promocji. Pozwoli Ci to optymalizować wydatki budżetowe i zyskać szansę zintensyfikowania osiąganych zysków.

W jaki sposób prowadzi się analizy rynku?

Przede wszystkim służą do tego celu techniki ilościowej ankietyzacji. Szybki sondaż można przeprowadzić online w czasie nawet do 48 godzin, jeżeli zdecydujesz się podjąć współpracę z firmą badawczą dysponującą autorskim panelem badania opinii. Interesującą alternatywą mogą być również wywiady telefoniczne CATI z respondentami będącymi potencjalnymi klientami (indywidualnymi oraz biznesowymi), a także dystrybutorami.

W celu uzyskania pogłębionych informacji warto podjąć także decyzję o poszerzeniu zakresu badania rynku budowlanego o zastosowanie technik jakościowych. Optymalnym rozwiązaniem mogą być chociażby indywidualne wywiady pogłębione lub fokusy z ekspertami zajmującymi się opracowywaniem innowacyjnych technologii w budownictwie.

Komu zlecić usługę?

Aby firma badawcza była w stanie rzetelnie przeprowadzić badanie dla branży budowlanej, powinna ona posiadać doświadczenie w zakresie realizacji analiz dla tego właśnie segmentu. Warto więc zapoznać się z opisami jej przykładowych realizacji, które zwykle są zamieszczane na stronie internetowej.

Przeprowadzenie analizy rynku budowlanego to niepowtarzalna szansa na to, aby zaplanować skuteczne zmiany w celu usprawnienia produktów i dostosowania oferty do potrzeb docelowych klientów. Nie czekaj więc aż konkurencja Cię wyprzedzi. Już dzisiaj zapewnij swojej firmie szansę na dynamiczny rozwój!

Tagi

badania rynku budowlanego analizy rynku budowlanego
Badania ankietowe od 4 zł.